fbpx
Muhteşem İndirim Kampanyası
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye

Tüm Hosting Planlarında %80'e varan indirim

gift box gift box circle circle not found not found gift box dots shape
not found
  • 30 Gün
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye
Hemen Faydalan!
Fiziksel Sunucu Aylık 5.000 TL

2.500 TL/Ay

Paketlere Bak
WordPress Hosting Aylık 39.99 TL

19.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Bulut Sunucu Aylık 199.99 TL

99.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Sanal Sunucu Aylık 189.99 TL

89.99 TL/Ay

Paketlere Bak

Contact Info

+90 (850) 885 0656

[email protected]

2022 WordPress Siteniz İçin En İyi 9 SEO Eklentisi
Category
Wordpress
Posted on
Eylül 16, 2022

2022 WordPress Siteniz İçin En İyi 9 SEO Eklentisi

Sitenize organik trafik sağlamak SEO tarafında yapacağınız çalışmalarla mümkün. Organik trafik, arama motorları tarafından sitenize yönlenen trafik demek. Hakkında yüzlerce makale ve uygulama/ekletin olan SEO konusunda WordPress tarafında size yardımcı olabilecek eklentileri bir araya getirdik.

Henüz bir web siteniz yoksa Sunucucozumleri WordPress Hosting ’i ile hemen WordPress sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz.

Yoast SEO

WordPress ile birlikte kullanılabilecek en başarılı eklentilerden bir tanesi. Gücünü en ince noktasına kadar SEO için önerilerde bulunmasından ve sürekli güncellenmesinden alıyor. Bu eklentiyi kullanırken SEO hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Ücretsiz haliyle yeterli bir eklenti olmasına rağmen, daha fazlasını istiyorsanız Premium sürümünü satın almanız gerekiyor.

All In One Seo Pack

En kapsamlı ve 30 milyondan fazla indirme sayısıyla en çok indirilen SEO eklentilerinden biridir. Google Analytics desteği, XML sitemap desteği, yazı başlıklarında optimizasyon gibi bir çok otomatik özelliği vardır. Ücretsiz haliyle yeterli bir eklenti olmasına rağmen, daha fazlasını istiyorsanız Premium sürümünü satın almanız gerekiyor.

Google XML SItemaps

9 yıldan uzun süredir WordPress’ de kullanılan oldukça başarılı bir eklentidir. XML site haritasını çıkartarak arama motorları için sitenizi indexler. Bu sitemap sayesinde arama motorları sitenizi daha hızlı tarar ve bu da sitenizi üst sıralara taşımak için önemlidir. Ücretsiz olan bu eklenti aynı zamanda her yeni yazı ve site güncellemenizde arama motorlarına tekrar taranmak için bildirim gönderecektir.

WP Super Cache

WP Super Cache, WordPress sayfanızdaki dinamik içerikleri statik html dosyası haline çevirerek, sayfa yükleme hızınızı oldukça arttıran bir eklentidir. Bu sayede siteniz hızlanır ve arama motorlarındaki değeri artar. Ücretsizdir.

Broken LInk Checker

Tüm WordPress sitenizi sürekli olarak kontrol eder ve sitenize koyduğunuz içeriklerin ve linklerin çalışıp çalışmadığını takip eder. Çalışmayan linklerin düzeltilmesi ziyaretçi deneyimi için ne kadar önemliyse, SEO için de o kadar önemlidir. Bu ücretsiz eklenti, çalışmayan linkleri WordPress yönetim paneli ya da mail yoluyla bildirecektir.

Rel Nofollow Checkbox

Sayfalarınızda Google’ ın “nofollow” özelliğini çalıştırabilmenizi sağlayan küçük bir eklentidir. Site içi SEO puanı aktarımını doğru yapabilmek önemlidir. Güçlü olmasını istediğiniz sayfalara direk link vermeli, puan aktarılmasını sağlamalısınız. Puan olarak güçlü olması gerekmeyen –iletişim, bilgi, hakkında sayfaları gibi- sayfaları ise nofollow olarak işaretleyebilirsiniz. Rel Nofollow Checkbox eklentisi ücretsizdir.

EnvIra Gallery

Resimlerinizin ve fotoğraf galerilerinizin arama motorları tarafından sıralanmasını sağlar. Bu ücretsiz eklenti sayesinde imajlarınız için SEO uyumlu linkler oluşturabilirsiniz. Bu sayede imajın bulunduğu sayfanız ile imaj galerinizin ayrı ayrı indexlenmesini önlemiş ve sayfa puanınızı arttırmış olursunuz.

RedIrectIon

htaccess ile yapabileceğiniz yönlendirmeleri kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve aynı zamanda 404 hatalarına karşı sitenizi takip edebileceğiniz ücretsiz bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde SEO için çok önemli olan “301 Moved Permanentyl” yönlendirmelerinisi yapabilirsiniz.

Share this Post
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mahmut

Merhaba, makaleniz için teşekkürler! Yazınızda bahsettiğiniz eklentilerin tamamını kullandım ve gerçekten harika sonuçlar elde ettim. Ancak, Yoast SEO ve All In One SEO Pack arasındaki karşılaştırmanızı merak ediyorum. Sizce hangisi daha etkili bir SEO eklentisidir? Başarılarınızın devamını dilerim!

Mehmet Hi̇lmi̇

Merhaba, makaleniz için teşekkür ederim! Yoast SEO ve All In One Seo Pack gibi eklentilerle daha önce çalıştım, ancak diğer eklentiler hakkında hiçbir fikrim yoktu. Broken Link Checker ve Redirection gibi eklentilerin de oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Sitenin SEO performansını optimize etmek için bu eklentileri mutlaka deneyeceğim. Yeni bir perspektif ve bilgi kazandığım için makaleniz için teşekkürler!

%d blogcu bunu beğendi: