Alt yapımız Hakkında – Cogent ve Telecom Italia Sparkle Nedir? - Sunucu Çözümleri
Logo

Contact Info

+90 (850) 885 0656

[email protected]

Alt yapımız Hakkında – Cogent ve Telecom Italia Sparkle Nedir?
Bu yazı Haberler Kategorisine 07-08-2023 21:56:52 tarihinde eklenmiş ve 07-08-2023 21:56:52 tarihinde güncellenme yapılmıştır.

Alt yapımız Hakkında – Cogent ve Telecom Italia Sparkle Nedir?

Değerli İş Ortaklarımız,
Talido AŞ olarak 24.11.2019 tarihinde başlatmış olduğumuz Network çalışmaları ve alt yapı cihazlarında değşiklik işlemlerimiz neticesinde Türk Telekom, Türkcell Süperonline, Vodafone haricinde 2 yeni ISP ile de hattımızı aktif etmiş bulunmaktayız.

Peki yapmış olduğumuz çalışmalar sonucu hangi ISP’ler eklenmiştir.
1- Telecom Italia
2- Cogent


Uplink Portumuz Hakkında;

Talido AŞ, network alt yapısında 29.12.2019 tarihi itibariyle Yurtiçi (10G) ve Yurtdışı (10G) olmak üzere 2 Uplink kullanmaktadır.

Uplink Nedir?

Uplink; kelime anlamı olarak ‘çıkış hattı’ veya ‘çıkış yolu’ ifadesi ile tanımlanır. Alt sistemden ana sisteme bağlantı kuran cihazların oluşturduğu bir yapı. Bir sistemden aldığı yayın sinyalini uzaydaki uyduya veya havadaki bir vericiye gönderen bağlantı kanalı da diyebiliriz. Yer istasyonundan uyduya gönderilen sinyaller olarak da özetlenebilir. Uydu haberleşme ve televizyon yayıncılığının ana faktörü olan Uplink sistemleri, dijital yayıncılığın önemli bir parçasıdır.


Telecom Italia Sparkle Nedir?

Daha önce Akdeniz Nautilus Telekomünikasyon Hizmetleri Ticaret A.Ş. olarak bilinen TI Sparkle Türkiye Telekomünikasyon Anonim Şirketi, IP, Veri, Bulut, Veri Merkezi, Mobil ve Ses çözümlerinin önde gelen küresel telekomünikasyon sağlayıcısı Sparkle Group’un bir parçasıdır. Sparkle Türkiye, İstanbul’daki özel mülkiyetli Premium veri merkezi tesisleri ile Türkiye’deki Ağ, Veri Merkezi ve Bulut Hizmetlerini sağlayarak müşterilerin ihtiyaç duyduğu performans, verimlilik, esneklik ve kalite standartlarını en iyi şekilde karşılayan çözümler sunmaktadır.

Sparkle’ın Akdeniz omurgası, Sparkle’s Pan-European ve Avrupa ile tamamen bağlantılı 10.800 km’lik Denizaltı Sistemi ile İtalya, Yunanistan, Türkiye, İsrail ve Kıbrıs arasında kesintisiz bağlantı sağlayan, bölgedeki öncü DWDM teknolojisine dayanan ilk ve tek halka korumalı ağdır. Avrupa ve Kuzey Amerika’nın büyük şehirlerine ulaşan Atlantik omurgaları. Sparkle yenilik, esneklik ve sektördeki en yüksek hizmet düzeyine kendini adamıştır.

Tamamen çeşitlendirilmiş bir Ağa ve gelişmiş olanaklara sahip olan Sparkle, Türkiye’deki birçok küresel ve bölgesel operatörün yanı sıra kurumsal müşterilerin tercihidir. Sparkle aynı zamanda İstanbul’daki tescilli yeni nesil varlıklarla lider bir Bulut ve Veri Merkezi çözümleri sağlayıcısıdır.

 

Cogent Communications Nedir?

Cogent’ın ağı, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki 44 ülkede 204’den fazla pazara yayılıyor ve 57.400 kilometreden fazla uzun mesafeli lif ve 850’den fazla metropol ringe hizmet veren 34.980 milden fazla metropol fiber ile.

Uçtan uca optik taşıma ağı, Cogent’in Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki büyük pazarlarında bulunan büyükşehir halkalarında 2.120 Gbps şehirlerarası kapasite ve 2.000 Gbps’ye kadar çalışan WD-over IP bağlantılarından oluşur.

IP katmanında Cogent’ın Tier 1, IPv6 ve MPLS özellikli ağı, dünya çapında 199 Tbps’den fazla internet işleme kapasitesine sahip 6.840 AS (Otonom Sistem) ağına doğrudan IP bağlantısına sahiptir.

Tesis tabanlı bir taşıyıcı olan Cogent, güvenilir ve ölçeklenebilir hizmet sunmak için taşıma ve yönlendirme teknolojisi üzerinde uçtan uca tam kontrolden yararlanır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir