fbpx
Muhteşem İndirim Kampanyası
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye

Tüm Hosting Planlarında %80'e varan indirim

gift box gift box circle circle not found not found gift box dots shape
not found
  • 30 Gün
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye
Hemen Faydalan!
Fiziksel Sunucu Aylık 5.000 TL

2.500 TL/Ay

Paketlere Bak
WordPress Hosting Aylık 39.99 TL

19.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Bulut Sunucu Aylık 199.99 TL

99.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Sanal Sunucu Aylık 189.99 TL

89.99 TL/Ay

Paketlere Bak

Contact Info

+90 (850) 885 0656

[email protected]

Exchange Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?
Category
Haberler
Posted on
Eylül 17, 2022

Exchange Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Exchange Mail Kurulumu

Günümüzde popüler mail istemcilerinde Exchange Mail kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Ancak  hesabını kurulumu bazı kullanıcılar için zor olabilmektedir. Ayrıca kullanılan işletim sistemine göre de kurulum değişiklik göstermektedir. Windows işletim sistemli bilgisayarlarda Outlook üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak yeterli olmaktadır. Ancak diğer işletim sistemlerinde ek adımlar gerekmektedir.

MacOS, Exchange Mail Kurulumu

MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarda Sistem Tercihleri bölümünde yer alan İnternet Hesapları kısmından Mail Exchange kurulumu yapılmaktadır. Buraya girdiğinizde gelen pencerede ilk olarak Exchange’i seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra gelen ekranda ise Adınız Soyadınız, e-posta adresiniz ve şifreniz için gerekli bölümler yer almaktadır. Bu bilgileri doldurup “Devam” butonuna tıkladıktan sonra CNAME kaydınız doğru bir şekilde tanımlandıysa Exchange hesabınızı kullanacak uygulamaları seçerek kurulumu tamamlayabilirsiniz. CNAME kaydının doğru bir şekilde yapılmadığı durumlarda ise isteğe bağlı olan Tanım bölümünü ve doldurulması zorunlu olan Kullanıcı Adı, Şifre ve Sunucu Adresi bölümünü doldurmanız yeterlidir.

Android, Exchange Mail Kurulumu

Mail Exchange, Android işletim sistemine ve mail istemcisine sahip tüm cihazlarda kullanılabilmektedir. Bu cihazlarda Ayarlar bölümünden Hesaplar kısmına girerek Exchange ActiveSnyc bölümüne girmeniz gerekmektedir. Daha sonra gelen bölümlere mail adresini ve şifreyi yazdıktan sonra uygulama sizden sunucu adı, kullanıcı adı ve parola gibi gerekli olan Exchange Server bilgilerini istemektedir. Bu bilgileri doldurduktan sonra hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone, Exchange Mail Kurulumu

Exchange Mail iPhone’un yanı sıra iPad cihazlardan da kullanılabilmektedir. Bunun için Ayarlar uygulaması içinde yer alan Parolalar ve Hesaplar bölümüne girmek gerekmektedir. Buradan Hesap Ekle kısmına girdikten sonra gelen ekrandan Microsoft Exchange seçeneğini seçmek yeterlidir. Gelen sayfada e-posta, parola ve isteğe bağlı Açıklama bölümünü doldurduktan sonra sağ üst kısımda yer alan Sonraki butonuna tıkladıktan sonra kurulum tamamlanmaktadır. Kurulum yapıldıktan sonra iPhone’un mail uygulamasından Exchange Mail hesabına gelen mailler kullanılabilmektedir.

Share this Post
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: