fbpx
Muhteşem İndirim Kampanyası
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye

Tüm Hosting Planlarında %80'e varan indirim

gift box gift box circle circle not found not found gift box dots shape
not found
  • 30 Gün
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye
Hemen Faydalan!
Fiziksel Sunucu Aylık 5.000 TL

2.500 TL/Ay

Paketlere Bak
WordPress Hosting Aylık 39.99 TL

19.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Bulut Sunucu Aylık 199.99 TL

99.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Sanal Sunucu Aylık 189.99 TL

89.99 TL/Ay

Paketlere Bak

Contact Info

+90 (850) 885 0656

[email protected]

GA4 User_Engagement Nedir?
Category
SEO
Posted on
Temmuz 4, 2023

GA4 User_Engagement Nedir?

Merhabalar, 1 Temmuz 2023 itibariyle Universal Analytics yerini GA4’e bırakmasıyla birlikte hayatımıza yeni terimlerde girmiş oldu. Bunlardan en önemlisi hiç şüphesiz “user_engagement” terimidir.

user_engagement Nedir?

“User engagement”, kullanıcıların bir uygulama, web sitesi veya diğer dijital platformlarla etkileşimlerini ifade eder. Bu etkileşimler, kullanıcıların platformda yaptıkları eylemler, içerikleri tüketmeleri, yorum bırakmaları, paylaşmaları, oy vermeleri veya diğer kullanıcılarla etkileşime geçmeleri gibi çeşitli şekillerde gerçekleşebilir.

User engagement, bir platformun başarısı için önemli bir ölçüt olarak kabul edilir. Yüksek kullanıcı etkileşimi, bir platformun kullanıcıların ilgisini çektiğini ve platformun amacına uygun olarak kullanıldığını gösterir. Bu nedenle, birçok şirket, kullanıcı etkileşimini artırmak için çeşitli stratejiler geliştirir ve uygular.

Kullanıcı Etkileşimi Neden Önemlidir:

İşletmenizin genel karlılığı ile yüksek oranda ilişkilidir. Zaman sınırlı bir kaynaktır ve kullanıcılarınız zamanlarını belirli bir web sayfasında veya ürününüz üzerinde geçirmeyi seçerlerse, bunda önemli bir değer bulduklarını belirtmiş olurlar. Bu, işletmenizin kullanıcılarınızı reklamlar, abonelikler veya satışlarla meşgul ederek ürün veya hizmetten para kazanmasına olanak tanır.

Kıyaslandığında, etkileşimi yüksek kullanıcıların ürünü veya hizmeti satın alma, iade etme ve arkadaşlarıyla paylaşma olasılığı daha yüksektir. Kullanıcı katılımını ölçen ürün ve pazarlama ekipleri, hangi faktörlerin daha yüksek müşteri katılımına katkıda bulunduğunu anlamak için kapsamlı ürün analitiği kullanır.

Günlük aktif kullanıcılar , edinme başına maliyet ve yatırım getirisi gibi ölçümler oldukça basittir, ancak etkileşim her zaman şirketin iş modeline bağlıdır. Görüntülemeler veya tıklamalar yoluyla yüksek kullanıcı katılımı, bir haber ve yayın sitesi için iyi olabilir, ancak daha fazla kullanımın bir müşterinin hak talebinde bulunacağını düşündürebileceği bir sağlık sigortası işletmesi için iyi olmayabilir.

Share this Post
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: