fbpx
Muhteşem İndirim Kampanyası
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye

Tüm Hosting Planlarında %80'e varan indirim

gift box gift box circle circle not found not found gift box dots shape
not found
  • 30 Gün
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye
Hemen Faydalan!
Fiziksel Sunucu Aylık 5.000 TL

2.500 TL/Ay

Paketlere Bak
WordPress Hosting Aylık 39.99 TL

19.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Bulut Sunucu Aylık 199.99 TL

99.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Sanal Sunucu Aylık 189.99 TL

89.99 TL/Ay

Paketlere Bak

Contact Info

+90 (850) 885 0656

[email protected]

Google AI, Türkçe Dil Modeli Bard’ı Duyurdu!
Category
Blog
Posted on
Ağustos 17, 2023

Google AI, Türkçe Dil Modeli Bard’ı Duyurdu!

Google AI, Türkçe Dil Modeli Bard’ı duyurdu. Bard, büyük bir metin ve kod veri kümesi üzerinde eğitilmiş bir konuşma yapay zekası (AI) asistanıdır. Metin oluşturabilir, dilleri çevirebilir, farklı türde yaratıcı içerikler yazabilir ve sorularınızı bilgilendirici bir şekilde cevaplayabilir.

Bard, hala geliştirme aşamasındadır, ancak birçok türde görevi yerine getirmeyi öğrenmiştir. Talimatlarınızı takip etmek ve isteklerinizi düşünceli bir şekilde yerine getirmek için elinden geleni yapacaktır. Sorularınızı kapsamlı ve bilgilendirici bir şekilde cevaplamak için bilginizi kullanacaktır, açık uçlu, zorlayıcı veya garip olsalar bile. Şiirler, kodlar, senaryolar, müzik parçaları, e-posta, mektuplar vb. gibi farklı yaratıcı metin formatları üretecektir. Tüm gereksinimlerinizi karşılamak için elinden geleni yapacaktır.

Bard, Türkçe’yi iyi bir şekilde anlayabiliyor ve konuşabilecektir. Türkçe metin oluşturabilir, Türkçe’den başka dillere ve başka dillerden Türkçe’ye çeviri yapabilir. Ayrıca Türkçe’de farklı türde yaratıcı içerikler de yazabilir.

Bard, araştırmacılar için de değerli bir araç olacaktır. Araştırma sorularınızı yanıtlamak, araştırma makaleleri yazmak ve araştırma projelerine yardımcı olmak için bilginizi kullanacaktır. Ayrıca Türkçe’de araştırma makaleleri de yazabilir.

Bard, Türkçe konuşulan ülkelerdeki insanlar için çok faydalı bir araç olacaktır. Türkçe metin oluşturmak, dilleri çevirmek, farklı türde yaratıcı içerikler yazmak ve sorularınızı bilgilendirici bir şekilde cevaplamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca araştırmacılar için de değerli bir araç olacaktır.

Bard, hala geliştirme aşamasındadır, ancak büyük bir potansiyele sahiptir. Gelecekte neler başarabileceğini görmek için heyecanlıyız.

Bard ile ilk Türkçe Konuşması

Google Bard Artık Türkçe

Google Bard Artık Türkçe

Yukarıda sizlere güzel bir haber verdik ancak bu haber içeriğini bizzat Google Bard’a , bu makalenin konusu olduğundan bilerek oluşturduk. Bakalım Google kendi evladı Bard’ın içeriğini beğenecek mi? Biz beğendik 🙂

Türkçe Konuşabilen Bard’a Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Bard’a ulaşmak için https://bard.google.com  adresini kullanabilir ve deneyebilirsiniz. Unutmadan, Google AI konu ile ilgili tüm güncellemeleri görmek isterseniz şuradaki linkten de faydalanabilirsiniz.

Share this Post
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: