SEO

Google, Eylül 2022 algoritma güncellemesini duyurdu

sunucu seo nedir
Share

Google, Eylül 2022 itibariyle yeni algoritma güncellemesini başlattığını duyurdu. Güncelleme kapsamında sıralamalarda önemli değişiklikler yaşanması bekleniyor.

12 Eylül 2022 itibariyle başlayan yeni Eylül 2022 algoritma güncellemesi, Google tarafından doğrulandı. Temel algoritma güncellemesi olarak duyurulan yeni güncelleme, yaklaşık 2 hafta sürecek. Bugüne kadarki temel algoritma güncellemelerinde önemli değişiklikler yaşandığından dolayı, Eylül 2022 güncellemesinde de benzer etkiler bekleniyor.

Google faydalı içerik güncellemesini başlatıyor!

Eylül 2022 algoritma güncellemesi neler sunacak?

Google, değişikliklerin veri merkezlerine dağıtmasına başladı. Bununla birlikte algoritmadaki değişiklikler, önümüzdeki birkaç gün içinde etkili olmaya başlayacak. Güncellemenin sadece belirli bir bölge ya da dile yönelik değil. Bu kapsamda birden fazla bölge ve dilde güncelleme etkisini gösterecek.

Google’dan Danny Sullivan tarafından yapılan açıklamada güncelleme için önemli detaylara değinildi. Geçtiğimiz dönemlerde başlatılan yararlı içerik güncellemesinin bu yeni güncelleme ile daha etkili olacağını söyleyen Sullivan “Belki yararlı içerik sinyali tek başına ölçeği değiştirmek ve birinin özel durumunda bir değişiklik yaratmak için yeterli değildi. Ancak başka güncellemeler yaptığımızda güncelleme daha önemli olabilir…” dedi.

 

Kaynak : https://www.aramamotoru.com/google-eylul-2022-algoritma-guncellemesini-duyurdu/