SEO

Google İşletme İle Sohbet Et Butonu Nasıl Aktif Edilir?

sunucu seo nedir
Share
Google’n işletmeler için getirmiş olduğu bu özellik tam bir devrim niteliğimde. Artık google aramalarında işletme ile sohbet edilebilir durumda.
Tek bir yerden iletişiminizi yönetmek, bağlantıda kalmak ve ortak çalışmalar yapmak için Google Chat’i Gmail gelen kutunuza ekleyin. Bir iş veya okul hesabı kullanıyorsanız bu seçeneğin kullanılıp kullanılamayacağını kuruluşunuz belirler.

Gmail’de Chat’i etkinleştirme veya devre dışı bırakma

  1. İşletme Profilinizin bulunduğu Gmail uygulamasını açın.
  2. Sol üstte, Menü -> Ayarlar‘a dokunun.
  3. Google Chat’e dahil etmek için bir hesap seçin.
  4. “Genel” bölümünde, “Chat”in yanındaki Sohbet ve alanlar sekmesi gösterilir seçeneğini etkinleştirin.

Gmail’deki Chat’in Google Chat’ten farkı nedir?

Chat ile Gmail’deki Chat uygulamasında aynı özellikler sunulur ancak entegre Gmail deneyimi, e-postalar arasında arkadaşlarınızla, ailenizle veya iş arkadaşlarınızla iletişim kurmak için merkezi bir konum sağlar.

  • Chat: Özel bir sohbet deneyimini tercih ediyor ve farklı uygulamalar arasında geçiş yapmayı dert etmiyorsanız bu hizmeti kullanın.
  • Gmail: Birden çok görevi aynı anda gerçekleştirmek ve tüm iletişimlerinizi tek bir yerde görmek istiyorsanız bu hizmeti kullanın. Yeni entegre Gmail düzeni hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bildirimleri özelleştirme

Yeni mesaj dizileri, takip ettiğiniz mesaj dizileri ve görüşmeler için otomatik olarak bildirim alırsınız. Chat bildirimlerini nasıl etkinleştireceğinizi veya devre dışı bırakacağınızı öğrenin.