Haberler Linux Windows

Hangi Bulut Çözümü Size Uygun?

Share

Genel olarak konuşursak, kullanılabilen üç temel bulut çözümü vardır – Dedicated Server , Bulut Sunucu ve Public Cloud seçenekleri.

 

Dedicated Sunucular , müşteriye tahsis edilmiş sunucu donanımına erişim sağlar ve bununla, müşterinin söz konusu makineyi kullanan tek müşteri olur. Bu nedenle donanım özeldir ve başka kimseyle paylaşılmaz. Bu seçenek, performans ve özelleştirme için en fazla fırsatı sağlar.

Bulut Sunucu , müşterilere sanal makineleri tahsis edilmiş sunucu donanımı kümeleri arasında dağıtma yeteneği sunar.  Bulut sunucu çözümü, yüksek düzeyde kullanılabilirlik ve uyumluluk önlemleri ile e-ticaret, web ve veritabanı uygulamaları için kullanımı kolay, güvenilir altyapı sağlar.

Public Cloud çözümleri, donanımın diğer müşterilerle paylaşıldığı IaaS’yi ifade eder. Bir müşteri olarak, paylaşılan donanım üzerinde çalışan bir veya daha fazla örneğiniz olacaktır. Bu şuna benzer, yapmanız gereken bir iş var bunu yapması ve size sonucu bildirmesi için başkasına teslim ediyorsunuz.

 

Bariz teknoloji avantajlarının yanı sıra bulut altyapısı, kapasite planlama yönetimini basitleştirir. Bir başlangıç ​​için, deneyimlediğiniz iş yükleri, geliştirme aşamanıza bağlı olacaktır. Bir startup’ın gelişiminin ilk zamanlarında sıfır iş yükü dönemleri olabilir, ardından örneğin uygulamalar piyasaya sürüldüğünde büyük artışlar olabilir. Uygulamanız zamanla iş yükü artışları yaşayabilir veya uygulama bulunduğu pazara uyum sağlandığında hızlı büyüme yaşayabilir. Bulut sunucu, bu talepleri zahmetsizce karşılayabilir; bunun nedeni bilgi işlem gücünün esnek doğasıdır. Bulut sunucu ayrıca felaket kurtarma ve öngörülemeyen olayları yönetmek için tasarlanmış diğer hizmetlerin baş ağrısını da ortadan kaldırabilir. Ayrıca pandemi nedeniyle hayatımıza daha bir etkili giriş yapan hibrit çalışma ve uzaktan çalışma zorluklarıyla, Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) çözümleri, ekibinizin Bulut sunucu çözümlerini kullanarak her yerden çalışabileceği anlamına gelir.