Wordpress

Web sitelerinizi neden güvenli hale getirmelisiniz?

Share

Bu popülarite kesinlikle yeni olmasa da, son yıllarda siber saldırıların sayısı önemli ölçüde arttı. Fransız Ulusal Bilgi Sistemleri Güvenliği Ajansı’nın (ANSSI) bir raporuna göre, bu sayı iki yılda dört katına çıktı. Son iki yılın özel bağlamı, elbette bu eğilimin yaygınlığını artırdı ve siber suçlular tarafından daha kolay istismar edilen güvenlik açıkları için verimli bir zemin sağladı.

Güvenliğiniz en önemli önceliklerimizden biridir, bu nedenle tüm web hosting planlarımız varsayılan olarak aşağıdaki temel korumaları içerir:

  • Web sitenize HTTPS bağlantılarını güvence altına almak için bir SSL sertifikası .
  • Bir saldırı durumunda sunucuları korumak için anti-DDoS koruması .
  • Tüm web barındırma planlarımızla uyumlu yeni bir CDN Güvenliği seçeneği , böylece web sitelerinizi daha da güvenli hale getirebilirsiniz.

HTTPS Nedir?

HTTPS protokolü, ziyaretçinin tarayıcısı ile web siteniz arasındaki verileri şifreler. Ayrıca, tarayıcının doğru web sitesini ziyaret ettiğinden emin olmasını sağlar. Bugün, web sitesi güvenliği için bir standardı temsil ediyor ve ziyaretçileriniz için bir güven garantisi. Bu hizmeti tüm web hosting planlarımızda ücretsiz ve süre sınırlaması olmadan sunuyoruz.

 

Büyük veya küçük projeler için anti-DDoS korumamız ücretsizdir

Sunucu Çözümleri‘nde barındırılan herhangi bir altyapı gibi, boyutu ne olursa olsun, web siteniz piyasadaki en güçlü anti-DDoS sistemi tarafından korunur . Dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarına karşı web sitenizi günün her saati korur ve herhangi bir tehlike oluştuğunda sizi uyarırız.

 

Web Uygulaması güvenlik duvarı (WAF)

Web Uygulaması Güvenlik Duvarının amacı, web sitenizden gelen saldırıları veya veri sızıntılarını tespit etmek ve engellemektir.

Bu özellik saldırı modelleri, SQL enjeksiyonları, XSS güvenlik açıkları ve daha fazlası için istekleri analiz eder.

Örneğin: içerik yönetim sisteminizdeki (CMS) bir güvenlik açığının ardından bir SQL enjeksiyon girişiminde bulunulursa, uygulama güvenlik duvarı sitenizi korumak için yukarı akış isteğini engeller. Ardından CMS’nizin etkilenmeden güncellenmesini bekleyebilirsiniz. Güvenlik güncellemelerinin web sitenizin düzgün çalışması için gerekli olduğunu ve en iyi uygulamalarımızın bir parçası olduğunu lütfen unutmayın.

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı ayrıca web sitenizin yanıtlarını analiz edebilir ve hassas veriler döndürecek bir isteği engelleyebilir. Bu, altyapınızdaki veritabanı sızıntılarına, kaynak kodu sızıntılarına ve teknik bilgi sızıntılarına karşı koruma sağlamak içindir.

 

Kısacası, korunmaya devam edin!

Kullanılamazlık ve veri sızıntılarından bilgisayar korsanlığına kadar bir saldırının ciddi sonuçları olabilir. Sebep olunan rahatsızlık genellikle büyük bir etkiye sahip olabilir – marka imajınız lekelenebilir.

Bundan kaçınmak için, bu korumaları etkinleştirmeyi olabildiğince kolaylaştırmak istedik. Ayrıca, sizi desteklemek için ihtiyacınız olan tüm belgelerle kullanımı kolay bir arayüz sunmak istedik.

Bu şekilde, Sunucu Çözümleri tarafından yönetilen profesyonel web hostingi yalnızca birkaç tıklamayla en iyi fiyata edinebilirsiniz.

Söylendiği gibi, önleme tedaviden daha iyidir. Bu nedenle, web sitelerinizin bugün korunduğundan emin olun.