Wordpress

WordPress’te Gravatarlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır

wordpress sunucu
Share

WordPress’te Gravatarlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

WordPress, tüketici profil resimlerini veya Avatarları göstermek için Gravatarları kullanır. Son kullanıcıların farklı internet sitelerinde tam profil resmine sahip olmalarını sağlayan bir 3. taraf hizmetleridir.

Gravatarlar, özellikle WordPress incelemelerinde oldukça pratiktir. Öte yandan, bazı insanlar Gravatar’ı hiç kullanmak istemeyebilir.

Bu yazıda, WordPress’te Gravatarları nasıl kolayca devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz. Ayrıca mahalle avatarlarını onun yerine nasıl kullanacağınızı da göstereceğiz.

WordPress’te Gravatarları Neden Devre Dışı Bırakın?

Gravatarlar, tüketicilerin profil resimlerine bir profil resmi eklemelerine izin veren üçüncü bir sağlayıcıdır. WordPress sitesi ve internet üzerinden kullanın.

Temel olarak, bir hesap geliştirirsiniz ve ardından profil resminizi yüklersiniz.

Hemen ardından, Gravatar’ı destekleyen bir web sitesinde bu benzersiz e-posta adresini her kullandığınızda, düzenli olarak Gravatar web sitesindeki profil fotoğrafınızı gösterecektir.

Daha fazla ustalaşmak için açıklayıcımıza bakın, Gravatar nedir ve neden kullanmanız gerekir?.

Bununla birlikte, bazı internet sitesi sahipleri Gravatarları pek çok nedenden dolayı kullanmak istemeyebilirler.

Bazen, iyileştirmek için onu dönüştürmek isteyebilirler. site etkinliği ve hızı.

Aynı şekilde, bazı web sitesi sahipleri de gizlilik nedeniyle Gravatar’ı kullanmak istemeyebilir.

Şu anda belirtildiği gibi, WordPress’te Gravatarların nasıl devre dışı bırakılacağına bir göz atalım.

WordPress’te Gravatarları Devre Dışı Bırakma

WordPress, web sitenizdeki Gravatarları kişiselleştirmeyi veya dönüştürmeyi süper hızlı hale getirme eğilimindedir.

İlk olarak, sitenizin yönetici alanına giriş yapmanız ve ardından Yapılandırmalar » Tartışma gidin.

Buradan, Avatarlar kısmına inmeniz ve ‘Avatarları Görüntüle’ alternatifinin yanındaki kutunun işaretini kaldırmanız gerekir.

Konfigürasyonlarınızı kaydetmek için Ayarları Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

WordPress artık web sitenizde Gravatarları devre dışı bırakacak. Artık yönetici araç çubuğunda Gravatar resminiz yerine genel bir kişi simgesi göreceksiniz.

WordPress ayrıca yazılarınızın ve internet sayfalarınızın altındaki yanıtlarda Gravatar resimlerini göstermeyi bırakacaktır.

WordPress’te Bölgesel Avatarlarla Gravatar Nasıl Değiştirilir?

Bazı alıcılar belki Gravatar’ı devre dışı bırakmak isteyebilir, ancak yine de yazar biyografileri ve diğer hedefler altında profil çekimleri sergilemek isteyebilir.

Bu, WordPress’teki avatar işlevselliğini korumanıza ve tüketicilerin kendi profil çekimlerini yüklemelerine izin verir. Aynı zamanda Gravatarları devre dışı bırakır ve web sitenizin Gravatar sitesine herhangi bir istekte bulunmasını engeller.

Bunu yapmak için, yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. WP Kişi Avatarları Eklenti. Çok daha fazla ayrıntı için, adım adım kılavuzumuza bakın: WordPress eklentisi nasıl eklenir.

Aktivasyonda, kontrol etmeniz gerekir Seçenekler » Tartışma web sayfasına gidin ve ‘Gravatarı Engelle’ seçeneğinin yanındaki kutuyu test edin.

Yapılandırmalarınızı satın almak için Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Eklenti, avatar performansını korumanıza izin verse de artık Gravatar.com’a yapılan tüm istekleri engelleyecektir.

Profil resimleri eklemek için tüketicilerin kişisel resimlerini profillerinin altına yüklemeleri gerekecek.

Temelde gitmek Müşteriler » Profil internet sayfası. Buradan, kişisel bilgisayarınızdan bir izlenim ekleyebilir veya medya kitaplığından birini kullanabilirsiniz.

Varyasyonlarınızı kaydetmenize yardımcı olması için Profili Güncelle düğmesine tıklamayı unutmayın.

WordPress artık Gravatarların yerine özel olarak hazırlanmış profil resimlerini kullanacak. Tüm kayıtlı olmayan kişiler için, konfigürasyonlarda oluşturduğunuz varsayılan avatar görüntüsünü sunacaktır.

Tüm kayıtlı tüketiciler için yükledikleri kişiselleştirilmiş avatar izlenimini kullanacaktır. Bir kullanıcı kendi özel avatar resmini yüklemediyse eklenti varsayılan avatar grafiğini kullanır.

Bu kısa makalenin, WordPress’te Gravatarları nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Ayrıca, şuradaki bilgilerimizi de görmek isteyebilirsiniz: üyelik web sayfası nasıl yapılır WordPress’te ve karşılaştırmamız En iyi WordPress web sitesi sayfası oluşturucu eklentileri.