fbpx
Muhteşem İndirim Kampanyası
 • 23 Saat
 • 59 Dakika
 • 32 Saniye

Tüm Hosting Planlarında %80'e varan indirim

gift box gift box circle circle not found not found gift box dots shape
not found
 • 30 Gün
 • 23 Saat
 • 59 Dakika
 • 32 Saniye
Hemen Faydalan!
Fiziksel Sunucu Aylık 5.000 TL

2.500 TL/Ay

Paketlere Bak
WordPress Hosting Aylık 39.99 TL

19.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Bulut Sunucu Aylık 199.99 TL

99.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Sanal Sunucu Aylık 189.99 TL

89.99 TL/Ay

Paketlere Bak

Contact Info

+90 (850) 885 0656

[email protected]

Yedek Almanın Önemi ve Yedekleme Hakkında
Category
Haberler
Posted on
Eylül 15, 2022

Yedek Almanın Önemi ve Yedekleme Hakkında

Bildiğiniz gibi, hiçbir hosting firması olası bir veri kaybı neticesinde sorumluluk kabul etmemektedir. Verilerinizin güvenliği için biz elimizden geleni yapsak da, bunların hiçbirisi sizin alacağınız yedekler kadar garantili olamaz. Biz ne yaparsak yapalım, hizmet verdiğimiz sunucular nihayetinde elektronik cihazlardır ve önceden hiçbir uyarı vermeden dönüşü olmayacak şekilde bozulabilmektedirler.

Aşağıda hangi hizmetlerimizde bizim tarafımızdan ne şekilde yedekleme yapıldığı açıklanmıştır:

 

 • Türkiye-Almanya-Fransa-Amerika Lokasyon Web Hosting-Reseller Hizmetleri: Haftalık olarak farklı sunucuya yedekleme yapılmaktadır. Belli bir yedek günü bulunmamaktadır, olası bir sorunda yedeğiniz max. 1 haftalık olacaktır. Yine de, yedekleme işlemlerinin otomatik olarak yapıldığını ve bir hesabın sorunsuz olarak yedeklendiğini kontrol etme şansımız olmadığını unutmayınız, haftalık yedek size yeterli olsa bile yedek almayı ihmal etmeyiniz.
 • Türkiye Lokasyon VDS: VDS hizmetlerinde bizim bir yedekleme yapabilmemiz sistemsel olarak mümkün olmamaktadır. Belirli aralıklarla kendi bilgisayarınıza mutlaka yedekleme yapınız. Olası bir disk sorununda bütün veriler kaybolacaktır.
 • Almanya Lokasyon VDS: VDS hizmetlerinde bizim bir yedekleme yapabilmemiz sistemsel olarak mümkün olmamaktadır. Belirli aralıklarla kendi bilgisayarınıza mutlaka yedekleme yapınız. Olası bir disk sorununda bütün veriler kaybolacaktır.
 • Fransa Lokasyon VDS: VDS hizmetlerinde bizim bir yedekleme yapabilmemiz sistemsel olarak mümkün olmamaktadır. Belirli aralıklarla kendi bilgisayarınıza mutlaka yedekleme yapınız. Olası bir disk sorununda bütün veriler kaybolacaktır.
 • Amerika Lokasyon VDS: VDS hizmetlerinde bizim bir yedekleme yapabilmemiz sistemsel olarak mümkün olmamaktadır. Belirli aralıklarla kendi bilgisayarınıza mutlaka yedekleme yapınız. Olası bir disk sorununda bütün veriler kaybolacaktır.
 • Kiralık Sunucu: Kiralık Sunucu hizmetlerinde bizim bir yedekleme yapabilmemiz sistemsel olarak mümkün olmamaktadır. Belirli aralıklarla kendi bilgisayarınıza mutlaka yedekleme yapınız. Olası bir disk sorununda bütün veriler kaybolacaktır.

Yedeklemelerinizi ihmal etmeyiniz, istenmeyen sorunlarda emeklerinizin kaybolmasına izin vermeyiniz.

Önemli Bilgilendirme: Kontrol panellerinden yapacağınız yedekleme işlemleri, sunucuları ciddi anlamda yoran işlemlerdir. Bu yüzden gündüz ve akşam saatlerinde yedekleme yapmanız, yedekleme işleminin bizim tarafımızdan sonlandırılmasına(yedeğin alınamamasına) yol açabilir çünkü bu durum sitelerinizin çalışmasını yavaşlatabilir/engelleyebilir. Yedekleme işlemlerinizi her zaman gece 23:00’dan sonra yapmanızı rica ederiz.

Bilgilerinize sunulur.

Share this Post
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: