Linux

How To Fix MySQL Error Reading Communication Packets Hatasının Çözümü

sunucu linux kernel
Share

Merhabalar, WordPress son güncellemesiyle birlikte WordPress kullanan birçok sitede veya birçok sunucunun MySQL error kayıtlarında “MySQL Error Reading Communication Packets” şeklinde hata görebiliriz.

[Warning] Aborted connection 2619503 to db: 'db_name' user: 'user_name' host: 'webapp_hostname' (Got an error reading communication packets)

[Warning] Aborted connection 2619503 to db:

Konu ile ilgili olarak MySQL kaynaklarına göre ;

Yanlış veya çok büyük bir sorgu gönderirseniz, bu hataları alabilirsiniz. Eğer mysql çok büyük veya sıra dışı bir paket alırsa, bir şeylerin ters gittiğini ve bağlantıyı kapattığını varsayar. Büyük sorgulara ihtiyacınız varsa (örneğin, büyük BLOB sütunlarıyla çalışıyorsanız), sunucunun varsayılan 1 MB değerine sahip max_allowed_packet değişkenini ayarlayarak sorgu sınırını artırabilirsiniz. İstemci ucundaki maksimum paket boyutunu da artırmanız gerekebilir. Paket büyüklüğünü ayarlama hakkında daha fazla bilgi, C.5.2.10 bölümünde verilmiştir . Çok sayıda satır ekleyen bir INSERT veya REPLACE ifadesi de bu tür hatalara neden olabilir. Bu ifadelerden biri, eklenecek satır sayısından bağımsız olarak sunucuya tek bir istek gönderir; Bu nedenle, genellikle INSERT veya REPLACE başına gönderilen satır sayısını azaltarak hatayı önleyebilirsiniz.

Ayrıca çözüm için aşağıdaki işlemleri yapabiliriz.

nano -w /etc/my.cnf

 

[mysqld]
max_allowed_packet=256M

 

Bol Trafikler