Blog

Windows, Mac ve Linux’ta En İyi 12 FTP Programı

Windows, Mac ve Linux'ta En İyi 12 FTP Programı
Share

Dosya Aktarım Protokolü (FTP), web sitesi geliştiricilerinin TCP/ IP bağlantıları üzerinden bilgisayarlar arasında dosya aktarmasına yardımcı olan bir ağ protokolüdür . Bu uygulama katmanı protokolü hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makalede Windows, Mac ve Linux’taki en iyi FTP İstemcileri tanıtılmaktadır. Windows, Mac veya Linux kullanmanızdan bağımsız olarak bu içerik sizin için faydalı olacaktır. Microsoft Windows, Apple macOS ve Linux kullanıcıları için hem özel bir grafik kullanıcı arayüzü hem de basit bir komut satırı arayüzü mevcuttur. Web tarayıcıları aynı zamanda FTP istemcileri olarak da hareket edebilir.

Ayrıca, bir tane satın almaya karar vermek için bazı ücretsiz FTP istemcilerini test etmeniz gerekiyorsa, bu kılavuzda ücretsiz ve ücretli FTP istemcilerini bulabilirsiniz. VPS satın aldıktan sonra , dijital dosyaları sunucunuzdan ilgili müşteriye teslim etmeniz ve internet üzerinden bilgi alışverişinde bulunmanız gerekecektir. Burada, bütünlüğü sağlarken internete dosya yüklemek ve indirmek için FTP’yi bir ağ iletişim protokolü olarak kullanabilirsiniz.

Son kullanıcının bilgisayarına genellikle bir FTP işleminde yerel ana bilgisayar denir. Uzak bir ana bilgisayar veya sunucu, genellikle bir FTP bağlantısındaki ikinci makinedir. Verileri FTP ile aktarmak için her iki bilgisayarın da düzgün şekilde kurulması ve bir ağa bağlanması gerekir. Bu hizmetlere erişmek için istemcilerin bilgisayarlarında FTP yazılımının yüklü olması ve sunucuların FTP hizmetlerini çalıştıracak şekilde yapılandırılması gerekir.

İletim Kontrol Protokolü/İnternet Protokolü (TCP/IP) ailesindeki başka bir protokol olan HTTP, büyük dosya aktarımlarını gerçekleştirebilse de, FTP, finansal hizmetler gibi diğer uygulamalar için dosyaları perde arkasına taşımak için hala sıklıkla kullanılıyor. Web tarayıcıları aracılığıyla ara sıra yeni uygulamalar indirilir.

FTP İstemcisi Nedir ve Nasıl Çalışır?

FTP (Dosya Aktarım Protokolü), web sitesi yöneticilerinin dosyaları web sitelerine veya sunucularına aktarıp yönetmelerine ve bu hassas işlemi manuel olarak yapmayı bırakmalarına olanak sağlamak için tasarlanmıştır. Birden fazla küçük ve büyük dosyayı bağlamak için bir dosya aktarım istemcisi kullanmak, hızlı ve güvenli bir aktarım süreci açısından iyi bir fikirdir. Bir istemci-sunucu protokolü olarak FTP, istemci ile sunucu arasındaki iki iletişim kanalına dayanır:

 1. Konuşmayı kontrol etmek için bir komut kanalı.
 2. Dosya içeriğini iletmek için bir veri kanalı.

Komut satırı ve web tarayıcısıyla karşılaştırıldığında, FTP istemcisi daha fazla esneklik sunar. Diğer yaklaşımlarla karşılaştırıldığında daha güçlü ve kontrolü daha kolaydır. Böyle bir istemci kullanıldığında daha fazla işlevsellik de mevcuttur. Kullanıcılar senkronizasyon aracını kullanabilir ve örneğin büyük dosyaları aktarabilir.

Çoğu FTP sunucusu bir kullanıcının oturum açmasını gerektirse de, bazı sunucular materyallerinin bir kısmını veya tamamını anonim FTP olarak bilinen bir uygulama olmadan erişilebilir hale getirir. Bir kullanıcı bir dosyayı indirmek istediğinde istemci, konuşmayı başlatmak için sunucuyla iletişim kurar. Bir istemci, FTP yoluyla bir sunucuya dosya yükleyebilir, indirebilir, kaldırabilir, yeniden adlandırabilir, taşıyabilir ve kopyalayabilir. FTP oturumları aktif veya pasif modlarda çalışır.

Yaygın olarak kullanılan ağ protokolü FTP, büyük dosyaların IP ağları üzerinden aktarılmasını mümkün kılar. FTP olmadan, dosya ve veri aktarımı, e-posta veya HTTP web hizmeti dahil olmak üzere diğer yöntemlerle gerçekleştirilebilir, ancak bu alternatifler, FTP’nin net bir şekilde odaklanma, tam olarak kontrol etme ve süreç üzerinde kontrolü sürdürme becerisinden yoksundur.

FTP ayrıca aşağıdakiler için de kullanılır:

 1. Yedekleme : Veriler, yedekleme hizmetleri veya bireysel kullanıcılar tarafından FTP hizmetlerini de çalıştıran güvenli bir yedekleme sunucusuna bir yerden FTP aracılığıyla yedeklenebilir .
 2. Çoğaltma : Verilerin bir sistemden diğerine kopyalanmasını içermesi açısından yedeklemeye benzer, ancak kullanılabilirliği ve esnekliği artırmak için daha kapsamlı bir yaklaşım gerektirir. Bu aynı zamanda FTP ile de kolaylaştırılabilir.
 3. Erişim ve veri yükleme : FTP, uzak sistemlere veri yüklemek ve paylaşılan web barındırma ve bulut hizmetlerine erişim sağlamak için popüler bir yöntemdir.

FTP 2025’te Kullanılacak mı?

Kesin cevap Evet’tir. FTP kullanılarak aynı anda birden fazla dosya aktarımı mümkün ve basit hale getirilirken ve web sitesi geliştiricileri, her görüntü dosyasını ayrı ayrı göndermek yerine tüm resim dosyalarını tek seferde iletebilirken, FTP istemcilerini kullanmak, barındırmada rutin ve temel bir eylemdir. Bu bölümde, Windows ve Linux’ta en iyi FTP istemcilerini bulma konusunda güncel olmak için FTP seçiminde en önemli faktörleri kontrol etmenize yardımcı olacağız.

Ücretsiz ve ücretli en iyi FTP istemcilerini incelemek için bir sonraki bölüme geçmeden önce, mükemmel bir FTP istemcisinin nelere sahip olması gerektiğine ilişkin aşağıdaki açıklamaya bir göz atın.

 • Bir FTP istemcisi seçerken kullanım kolaylığını göz önünde bulundurun. Parçala ve bırak işlevine ve sezgisel bir arayüze sahip bir FTP istemcisi, dosya aktarım işlemine sahip olmanızı sağlar.
 • İyi bir FTP istemcisi, uygun arama ve yer imi araçlarıyla dosyaları hızlı bir şekilde bulmanıza ve düzenlemenize yardımcı olmalıdır. Bir FTP istemcisi satın alırken üçüncü taraf sunucuları destekleyip desteklemediğini kontrol edin. Bazıları Dropbox veya Google Drive’ı destekliyor; bu da dosyaları daha esnek bir şekilde aktarabileceğiniz anlamına geliyor.
 • Görevlerinizi otomatikleştirmek için otomasyon avantajına sahip bir FTP istemcisine sahip olsanız iyi olur. Bu şekilde veri aktarımını daha hızlı planlayabilirsiniz.
 • Eminim bir şeyler ters gittiğinde hemen harekete geçmenin ev sahipliğinde çok viral olduğu konusunda benimle aynı fikirdesinizdir. Bunu yapmak için yerel ve uzak sunucularınızın performanslarını izlemek amacıyla dizinleri yan yana takip edebilen bir FTP istemcisi seçmeniz gerekir.
 • Bağlantıların yavaşlaması öngörülemez bir şekilde gerçekleştiğinden, iyi bir FTP istemcisinin veri kaybı olmadan aktarım işlemine devam edebilmesi gerekir.
 • İdeal bir FTP istemcisi zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle, birden fazla dosyayı tek tek değil, daha hızlı yüklemek için sıraya koyabilmelidir.

Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için en iyi FTP istemcilerini tanımak için bizimle kalın.

Windows, Mac ve Linux’ta En İyi 12 FTP İstemcisi

Bu eğitimin 12 ücretsiz ve ücretli FTP istemcisini tanıtan ana kısmına geçelim. Sonunda, sunucunuz için en uygun olanı kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak en iyi FTP istemcilerini biliyorsunuz. Bu kılavuzu en iyi FTP istemcilerinden oluşan bir koleksiyon haline getirmek için çeşitli FTP İstemcileri arasında FileZilla , Transmit , WinSCP , Cyberduck , ForkLift , SmartFTP , CrossFTP , FTP Voyager , CuteFTP , Core FTP , Coffeecup ve WS_FTP Professional’ı tanıtmaya karar verdik .

1.FileZilla

FileZilla, FTP’yi destekleyen ücretsiz ve açık kaynaklı bir FTP çözümüdür. Ayrıca Dosyayı Güvenli Bir Şekilde Aktarmanıza yardımcı olan SFTP’yi de destekler . GNU Kamu Lisansı koşulları altındadır. FileZilla, kullanıcıların dosyaları dosya adlarına göre filtrelemesine ve sürükleyip bırakmasına olanak tanır. FileZilla’yı kullanarak iyi bir aktarım hızı elde edebilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan tüm dosya ve klasörleri hızlı bir şekilde bulur ve onlar için yer imleri oluşturarak dosya yönetimini zamandan tasarruflu hale getirir.

Veri aktarımı için iyi bir çözüm olan FileZilla, Windows, Mac ve Linux’ta kullanılabilir. Yeni başlayanlar bile onunla çalışmaktan ve FileZilla’yı Windows’a yüklemekten çekinmezler . Ayrıca WordPress yöneticileri FileZilla’yı faydalı buluyor.

Neden FileZilla’yı Seçmelisiniz?

 • Ücretsiz ve Açık Kaynak.
 • Kullanıcı dostu.
 • Hızlı ve Güvenilir.
 • Uzaktan dosya düzenleme.
 • Çapraz platform.
 • Sezgisel grafik kullanıcı arayüzü.
 • IPv6 desteği.
 • Dosya adı filtreleri ve Sürükle ve bırak desteği.
 • Dosya aktarım hızı yapılandırılabilir.
 • FTP, SSL /TLS üzerinden FTP (FTPS) ve SSH Dosya Aktarım Protokolünü (SFTP) destekler.
 • Birçok dili destekler.
 • HTTP/1.1, SOCKS5 ve FTP- Proxy desteği.
 • Güçlü Site Yöneticisi ve aktarım kuyruğu.
 • Dizin karşılaştırması.
 • Aynı anda çok sayıda bağlantıyı açarak kullanıcıların dosya bilgilerine ve klasör yapılarına özel olarak erişmesine olanak tanır.

2. İletim

Mac kullanıcıları ve çoklu görev yapan site sahipleri için En İyi FTP İstemcilerinden biri olan Transmit’i tanıyalım . Bu ücretli bir şey. Çeşitli sunuculardaki dosyaları yönetmenize ve bunları yüklemenize, indirmenize ve yönetmenize olanak tanır. Hem yeni başlayanlar hem de profesyonel kullanıcılar bu güvenilir FTP istemcisini faydalı buluyor ve özelleştirme seçeneklerinin keyfini çıkarıyor. Kullanıcılar Transmit’i kullanarak FTP, SFTP ve çeşitli bulut hizmetlerine bağlanabilecek. Bir şeyleri analiz etmek, bir grup dosyayı toplu olarak yeniden adlandırmak ve sunucu güvenliği için anahtarlar oluşturmak dahil olmak üzere çeşitli FTP görevleri için basit bir kullanıcı arayüzü ve güçlü yerleşik özellikler sunar.

Ekstra büyük dosyaları aktarmak için Transmit FTP istemcisi, yüksek hızı nedeniyle iyi bir seçenektir. Karmaşık klasörler, akıllı arama sistemi tarafından bulunur ve aktarım ilerlemesi, çift panelli etkinlik görünümüyle izlenebilir. Mevcut en iyi FTP istemcilerinden biri olarak HTTP Digest ve NTLM (Yeni Teknoloji LAN Yöneticisi) kimlik doğrulamasını destekler. Transmit ücretsiz değildir ve Windows ve Linux için mevcut değildir. Mac kullanıcılarının satın almaya karar vermeden önce denemeyi tercih etmeleri halinde ücretsiz deneme sürümünü indirmeleri önerilir.

Neden İletimi Seçmelisiniz?

Dosya Senkronizasyonunun yerelden yerele ve uzaktan uzaka senkronizasyonu barındırma yeteneği.

 • Özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü.
 • Uzak URL kopyası.
 • İngilizce, Fransızca, Almanca ve Çince dillerini destekler.
 • Çeşitli kullanıcı kimlik doğrulama seçenekleri sunar.

3. WinSCP

Windows için en iyi FTP istemcilerinden biri WinSCP’dir . Bu ücretsiz ve açık kaynaklı istemci, çift ekranlı grafik arayüzüne sahip olduğundan Windows kullanıcılarının dosyaları kolayca aktarmalarına yardımcı olur. WinSCP FTP istemcisini kullanmak, kullanıcıların yerel sistemlerini uzak sunucuyla senkronize etmelerini sağlar. Windows kullanıcıları, WinSCP’nin entegre metin düzenleyicisi sayesinde aktarımı yönetmek için oturumlarını açabilecek, kapatabilecek, kaydedebilecek, ekleyebilecek ve değiştirebilecek.

SCP, SFTP, WebDAV ve S3, WinSCP’nin desteklediği aktarım protokollerinden yalnızca birkaçıdır. Ayrıca transferinizin güvenliğini sağlamak için dosya şifrelemeyi kullanacaktır. WinSCP ücretsiz bir FTP istemcisidir ancak Linux ve Mac kullanıcıları tarafından kullanılamaz.

Neden WinSCP’yi Seçmelisiniz?

 • Kullanımı kolay aktarım istemcisi.
 • Komut satırı arayüzü sağlarken GUI kullanımı kolaydır.
 • Birçok dilde mevcuttur.
 • Kapsamlı belgeler.
 • Port yönlendirme yeteneğine sahip.
 • Kullanıcının görevlerini otomatikleştirir.
 • Riskli kullanıcılara karşı dosya güvenliğini artırmak için ana şifre belirleme yeteneği.
 • Entegre bir metin düzenleyici sağlar.
 • Komut dosyası oluşturmayı ve görev otomasyonunu destekler.

4. Siber ördek

Windows ve Mac kullanıcıları Cyberduck’a en iyi FTP istemcilerinden biri olarak güvenebilirler . Ücretsiz bir bulut depolama tarayıcısıdır. Cyberduck’un FTP, SFTP ve diğer üçüncü taraf bulut depolama birimleriyle entegrasyonu bu iddianın nedenlerinden biri. Cyberduck ile tüm dosya adları, içerik ve dizin yapıları güvence altına alınacaktır.

Amazon CloudFront kullanıcıları, URL oluşturucusu aracılığıyla dosyaları kolayca paylaştığı için Cyberduck’u faydalı bulacaktır. Büyük dosyaları indirmeden önce Cyberduck FTP istemcisi, kullanıcıların hızlı görünüm yardımcı programıyla taslağın önizlemesini görmesine olanak tanır.

Neden Cyberduck’u Seçmelisiniz?

 • Özgür.
 • FTP, SFTP, Microsoft Azure, OneDrive, Dropbox vb.’yi destekler.
 • Kullanımı kolay arayüz.
 • Anahtarlık şifre koruyucusunu ve Bonjour otomatik keşif ağını destekler.
 • Dosya senkronizasyonunu artırır.
 • Dosyaları yüklemek ve içe aktarmak için sürükle ve bırak işlevi.

5. Forklift

En İyi FTP İstemcilerinin 4. tanıtımı, birden fazla ağ ve sunucu üzerinden dosyaları yönetmek için macOS için tasarlanmış ücretli bir FTP olan ForkLift’e aittir. Çift ekranlı bir grafik kullanıcı arayüzü ile birlikte geldiğinden, macOS kullanıcıları mümkün olan en kısa sürede harekete geçmek için yerel ve uzak sunucuları kolayca karşılaştırabilir. Kullanıcılar, ForkLift’i kullanarak dosyaları ve klasörleri senkronize edebilir veya paneli önizleyerek dosyaların bilgilerini değiştirebilir ve görüntüleyebilir.

Hızlı araçlarla ilgilenenler için ForkLift, menü komutlarına ve cihazlara anında erişmelerine olanak tanıyan bir araç sağlar. ForkLift’in sunduğu güçlü araçlar ücretsiz değildir ve bunlara erişmek için bir lisans satın almanız gerekir.

Neden ForkLift’i Seçmelisiniz?

 • SFTP ve uzak sunucuları destekler.
 • Uzak bir sunucudaki dosyaları ve filtreleri ada, türe, uzantıya ve etiketlere göre arar.
 • Uzak dosyalardaki veya uzak sunuculardaki çok sayıda dosyayı yeniden adlandırın.
 • Klavyeden bir dosya işlemini kontrol eder.
 • İngilizce, Çince, Fransızca, İspanyolca, Macarca ve daha fazlası desteklenmektedir.

6. SmartFTP

SmartFTP, Windows ve müşteri desteğini önemseyen kullanıcılar için tasarlanmış En İyi FTP İstemcilerinden biridir. SFTP, WebDAV, OneDrive ve Terminal Client’ı destekleyen SmartFTP, dosyaları aktarmak için yerel bilgisayarınız ile web sunucusu arasında bir bağlantı açar. Video ve klip gibi büyük dosya türlerini yüklemek için SmartFTP, yönetici panelindeki menü sekmeleri sayesinde ideal bir çözümdür.

Ayrıca yazım denetleyici, arama ve değiştirme ve gösterge çubuğu gibi kullanışlı özellikler sağlayarak dosyaları düzenlemeyi kolaylaştıran bir metin düzenleyici sunar. Ek olarak SmartFTP, kendi bölümünde öğreticiler ve bilgi tabanı da dahil olmak üzere çok sayıda yardım sunar. SmartFTP ücretli bir FTP olduğundan, sunucunuza SmartFTP istemcisini kurmak için bir plan (Profesyonel, Ultimate, Kurumsal) satın alabilir veya ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Neden SmartFTP’yi Seçmelisiniz?

 • Dosyaları, klasörleri ve komutları senkronize eder.
 • Kaynak dosyayı önizler.
 • Dosyaları görsel olarak karşılaştırır.
 • Çoklu bağlantı sağlar.
 • UTF-8’i destekler.

7. Cross FTP

Windows, Linux ve Mac için En İyi FTP İstemcilerinden biri, dosyaları aktarmak ve dosya yedeklemeyi yönetmek için tasarlanmış CrossFTP’dir . Bu ücretsiz FTP istemcisi FTP, SFTP, WebDav, Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, Google Storage ve OpenStack Swift istemcisini destekler.

CrossFTP’yi kullanarak, kullanıcılar tek bir Pencerede birden fazla site bağlantısını deneyimlerken, tüm siteler şifre şifrelemeyle korunur. Ayrıca arşivleri sıkıştırma, çıkarma ve tarama olanağı da sağlar. Hızlı arama aracıyla uzun bir dosya listesi anında bulunabilir. Ses ve olay bildirimcilerinin yeteneği, kullanıcıların FTP sunucularında olup bitenlerden ve komut yürütmeden haberdar olmalarını sağlar. CrossFTP Pro ve CrossFTP Enterprise’da lisans satın almayı gerektiren daha fazla özellik bulunmaktadır.

Neden CrossFTP’yi Seçmelisiniz?

 • Ücretsiz/ücretli açık kaynaklı FTP sunucusu.
 • Birden fazla dosyayı sürüklemek mümkündür.
 • Kolay Web Araması.
 • Sorunsuz bir şekilde yakınlaştırın ve önizleyin.
 • UTF-8’i destekler.
 • GUI yapılandırmasını, izlemeyi ve daha fazlasını destekler.
 • Çapraz platform.
 • Kolay yapılandırılabilir.
 • Bonjour keşif protokolünü destekleyin.
 • Önizleme için yakınlaştırma özelliği.
 • Kolay kurulum.

8. FTP Voyager

En iyi FTP istemcilerinden biri, Windows kullanıcılarının uzak sunuculara dosya yüklemesine ve uzak sunuculardan dosya indirmesine olanak tanıyan ücretsiz ve açık kaynaklı bir FTP istemcisi olan FTP Voyager’dır . FTP Voyager, verileri yönetmek ve yüklemek için basit bir kullanıcı arayüzü sunar. FTP ve SFTP protokolleri için kapsamlı destek sağlayarak yerel bir bilgisayar ile uzaktaki bir sunucu arasında güvenli dosya aktarımına olanak tanır. FTP Voyager’ı kullanmak, kullanıcıların her boyuttaki dosyayı FTP, SFTP ve FTPS aracılığıyla sorunsuz bir şekilde aktarmalarına olanak tanır.

Neden FTP Voyager’ı Seçmelisiniz?

 • Aynı anda birden fazla dosyayı planlar ve aktarır.
 • Sürükle ve bırak yöntemiyle klasörler masaüstünden aktarılır.
 • Aynı anda birden fazla sunucuya bağlanın.
 • Web Tarayıcı Entegrasyonu.
 • Arşivleri oluşturur ve çıkarır.
 • SOCKS, HTTP ve FTP proxy’lerini destekleyin.
 • Filtreleri, sınırlamaları ve üzerine yazma kurallarını uygular.
 • Kullanımı kolay arayüz.
 • Kesintiye uğrayan aktarımları sürdürür ve yinelenen dosyaları algılar.

9. CuteFTP

CuteFTP, WordPress site sahipleri arasında popüler olan Windows ve Mac kullanıcıları için En İyi FTP İstemcilerinden biridir. CuteFTP istemci uygulamasını kullanırken, hayati dosyalarınız birden fazla site arasında aktarılırken kontrolünüz altındadır. Bu ücretli FTP istemcisi, basit ve güvenli dosya aktarımlarına yönelik ilk adımlarınızı destekler ve deneyimsiz FTP kullanıcıları ve deneyimli yöneticiler için oluşturulmuştur. Otomasyon teknolojisi, yedekleme komut dosyaları oluşturmanıza, sitenizi senkronize etmenize ve değişiklikleri takip etmenize yardımcı olur.

CuteFTP’deki sürükle ve bırak modülü, aynı anda 100’e kadar dosya göndermenize olanak tanır. Çok sayıda ses dosyasıyla uğraşıyorsanız, WordPress sitenizde podcast RSS beslemeleri oluşturabilirsiniz. Uzaktaki fotoğraflar için ayrıca küçük resim önizlemesi sunulur. CuteFTP, maliyetli olmasına rağmen, açık kaynaklı FTP programlarında nadir görülen çok sayıda müşteri hizmeti seçeneği ve diğer özellikler sunar.

Neden CuteFTP’yi Seçmelisiniz?

 • SFTP, HTTP ve HTTPS dahil olmak üzere birden fazla FTP sunucusunu destekler.
 • Bir dosya aktarımını planlar.
 • Tam otomatik aktarımları destekler.
 • Aynı anda birden fazla uzak siteyle çalışır.

10. CoreFTP

Core FTP, kullanıcıların uzak dosyaları aramasını sağlamak için Windows için tasarlanmış En İyi FTP İstemcilerinden biridir. Ücretsiz ve güvenli bir FTP programı olarak, güvenliği sağlamak için FTP istemci şifrelemesini kullanır. Kullanıcılar Core FTP’yi kullanarak web sitelerini hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde güncelleyebilecek ve bakımını yapabilecekler.

Neden Çekirdek FTP’yi Seçmelisiniz?

 • FTP, SFTP SSL/TLS ve HTTP/HTTPS’yi destekler.
 • Kullanıcı dostu arayüz.
 • Tarayıcı entegrasyonu.
 • Siteden siteye transferler.
 • Desteği sürükleyip bırakın.
 • Dosyaları düzenleyin ve görüntüleyin.
 • Güvenlik duvarı desteği.
 • Kullanıcıların aktarım bant genişliğini kontrol etmesini sağlayın.
 • Kullanımı kolay.
 • Başarısız aktarımlara otomatik olarak devam edilir.
 • Uzaktan dosya arama.
 • Uluslararası Alan adı desteği.

11. Coffee Cup

Coffee Cup Client, Windows kullanıcıları, özellikle de yeni sitelere sahip olanlar ve WordPress kullanıcıları için En İyi FTP İstemcilerinden biridir. Ücretsiz bir FTP İstemcisi olarak, güzel bir FTP etkinlik ekranı aracılığıyla size aktarım durumunuzun kapsamlı bir resmini sunar. Aktarımınızı duraklatmak ve durdurmak için düğmeler de vardır. Bu ücretsiz FTP’yi kullanmak, kullanıcıların programdan ayrılmadan görevleri yönetmesine ve dosya eklemesine, taşımasına ve başlatmasına olanak tanır. Coffee Cup bir hata olması durumunda sizi anında bilgilendirecek, böylece web sitenizin bakımını kolayca yapabilirsiniz. Windows kullanıcıları, web sitelerini bir ZIP klasörüne yedeklemek için Coffee Cup’ın hızlı arşivleme aracını kullanabilirler.

Neden Kahve Fincanını Seçmelisiniz?

 • Özgür.
 • SFTP ve HTTP protokollerini sağlar.
 • Kullanımı kolay.
 • Tüm aktarım oturumlarını günlüğe kaydeder.
 • Yerel ve uzak dosyaları yönetir.
 • Kolay yedekleme.
 • Oluşturulan klasörlerin geçmişine erişim.

12.WS_FTP Profesyoneli

WS_FTP Professional aynı zamanda şifreleme teknolojisini kullanarak dosyaları yüklemek ve indirmek için kolay ve güvenli bir çözüm sağlayan En İyi FTP İstemcilerinden biridir. Windows yöneticileri, aktarımlarıyla ilgili güvenlik endişelerini azalttığı için bu ücretli FTP sunucusunu çok faydalı bulacaktır. WS-FTP Professional’ın hepsi bir arada paneli çeşitli sunuculara bağlanır, dosyaları bulur ve Google, Copernic ve Windows masaüstü arama motorlarını entegre ederek bunları aktarır. Basit arama filtreleme seçenekleri dosya türünü, boyutunu ve tarihini içerir. Bu FTP İstemcisine erişmek ve özelleştirmenin ve düşük yönetim yükünün keyfini çıkarmak için bir lisans satın almanız gerekir.

Neden WS_FTP Professional’ı Seçmelisiniz?

 • Güvenli.
 • Eposta bildirimi.
 • Otomatik site yedekleme.
 • Tüm cihazlara, sürücülere ve sunuculara sanal senkronizasyon.
 • Aktarım sonrası eylemleri planlar ve klasörleri arşivler.
 • FTP, SSL/FTPS, SSH/SFTP, HTTP/S ve OpenSSL Dosya Aktarım Protokollerini destekler.
 • Windows 10 Güvenlik Özelliklerini destekler.
 • Aynı anda birden fazla dosyayı aktarır.
 • Sunucudan Sunucuya aktarımlar.
 • Sınırsız yerel bağlantıya aynı anda bağlanır.
 • Kullanımı ve yönetimi kolaydır.

Çözüm

Bu yazıda En İyi 12 FTP İstemcisi tanıtıldı ve açıklandı. Her birinin özelliklerini okumak, hangisini seçmeniz gerektiğine karar vermenize yardımcı olabilir. Kullandığınız mevcut işletim sistemine, dikkate aldığınız önceliklere ve bütçenize göre Windows, Linux veya Mac için bir FTP İstemcisi seçebilirsiniz. Kabul edilebilir bir FTP İstemcisi bulmanıza ve dosyalarınızı kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde aktarmanıza yardımcı olmak için En İyi FTP İstemcileri arasında tartışmaya çalıştık.

Bu eğitimin listesinde bulunmayan bir FTP İstemcisi kullanıyorsanız, onu seçme nedenlerinizi ve olanaklarını bize bildirin.