fbpx
Muhteşem İndirim Kampanyası
 • 23 Saat
 • 59 Dakika
 • 32 Saniye

Tüm Hosting Planlarında %80'e varan indirim

gift box gift box circle circle not found not found gift box dots shape
not found
 • 30 Gün
 • 23 Saat
 • 59 Dakika
 • 32 Saniye
Hemen Faydalan!
Fiziksel Sunucu Aylık 5.000 TL

2.500 TL/Ay

Paketlere Bak
WordPress Hosting Aylık 39.99 TL

19.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Bulut Sunucu Aylık 199.99 TL

99.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Sanal Sunucu Aylık 189.99 TL

89.99 TL/Ay

Paketlere Bak

Contact Info

+90 (850) 885 0656

[email protected]

Cpanel’den CyberPanel’e Geçiş – Cpanel Yedek Dosyası Cyberpanel’e Nasıl Yüklenir?
Category
Cyberpanel
Posted on
Ekim 12, 2022

Cpanel’den CyberPanel’e Geçiş – Cpanel Yedek Dosyası Cyberpanel’e Nasıl Yüklenir?

cpanelden cyberpanele gecis 1cpanelden cyberpanele gecis2

Lisans maliyetlerinin ve dolar kurunun ülkemizde yükselmesiyle cpanel kullanan sanal sunucu veya fiziksel sunucu kullanıcısının alternatif ücretsiz panellere geçiş yaptığını gözlemlemekteyiz. Ücretsiz paneller arasında en çok talep gören hosting kontrol paneli ise cyberpanel olarak göze çarpmaktadır. Daha önceki yazılarımızda DirectAdmin , cPanel ve CyberPanel gibi farklı kontrol panellerini anlatmıştık . Üçü de Linux’ta desteklenmektedir . Daha önce de belirttiğimiz gibi, Windows için başka kontrol panellerimiz de var. Maliyet, bazı özellikler vb. herhangi bir nedenle, bir kontrol panelinden diğerine geçmemiz gerekebilir. Bu durumda, ilk kontrol panelinde bir yedek oluşturmamız ve ardından bu yedeği hedef olana geri yüklememiz gerekir. Bu yazıda, CyberPanel’de bir cPanel yedeklemesini nasıl geri yükleyebileceğinizi göstereceğiz.

cPanel’den Directadmin’e Geçiş

DirectAdmin ve cPanel Tescilli kontrol panelleridir; bu, onlar için bir lisans satın almanız gerektiği anlamına gelir. Ancak CyberPanel, aynı zamanda açık kaynaklı olan ücretsiz bir kontrol panelidir. Artık iki kontrol paneli arasında geçiş yapmak istediğinizde en önemli endişe verilerin tamamen aktarılmasıdır. Yedeklemeyi geri yüklediğinizde veri kaybı olmaması çok önemlidir. Bu nedenle bazı kontrol panelleri arasında geçiş yapmak zahmetli olabilir. Ancak CyberPanel, cPanel’den CyberPanel’e geçişi bizim için çok daha kolay hale getirdi.

cPanel’den CyberPAnel’e nasıl geçiş yapılır?

 1. cPanel’de tam yedek oluşturun: cPanel hesabınıza giriş yapın ve dosyalarınızın tam yedeğini oluşturun. Yedekleme dosyasının gideceği ana sayfa/yedekleme gibi bir yol seçin. Bu bir tar.gz olacak. dosya.
 2. İzin Değiştir: Yedekleme tamamen oluşturulduktan sonra, seçtiğiniz yola gidin ve yedekleme dosyasının iznini 755 olarak değiştirin. Bu, dosyanızı bağlantıya sahip olan herkes için indirilebilir hale getirir. Bu bağlantı Domain.com/File’ın adıdır . Yedeklemeyi sadece o dosyaya çift tıklayarak da indirebilirsiniz.
 3. Yedekleme dosyasını CyberPanel’e yükleyin: CyberPanel’de oturum açın ve yedekleme dosyasını CyberPanel’deki bir yola yükleyin. Yine ev/yedek seçebilirsiniz.
 4. Yedeklemeyi Geri Yükle: Yedeklemeyi geri yüklemek için bu komutu kullanın. Yol/dosya/dosya bölümünü yedekleme dosyanızın bulunduğu yolla değiştirmeyi unutmayın.
/usr/local/CyberCP/bin/python2 /usr/local/CyberCP/plogical/cPanelImporter.py --path /path/to/files

Bundan sonra, yedeğiniz hiçbir çakışma olmadan tamamen geri yüklenecektir.

Umarım bu gönderiyi beğenmişsinizdir, eğer beğendiyseniz, daha fazlası için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz !

Share this Post
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Sali̇ha

Merhaba, makaleniz gerçekten bilgilendiriciydi! Cpanel’den CyberPanel’e nasıl geçileceği hakkında harika bir genel bakış sağladınız. Ancak, makaleden sonra benim bir sorum var. Yedek dosyasını CyberPanel’e nasıl yükleyebilirim? Adım adım talimatlar hakkında biraz daha ayrıntı verebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim!

%d blogcu bunu beğendi: