SEO

Bir Websitesi Nasıl Yönetilir?

sunucu seo nedir
Share

Konu internet sitesi yönetimine gelince iki seçenek vardır: kendiniz yapmak veya başkasının sizin yerine yapması için ödeme yapmak. İki seçeneğin de artısı ve eksisi bulunmaktadır.

Platformunuz her ne olursa olsun web site veya eklentileri sıklıkla güncellemeye ihtiyaç duyar. İçerik yönetim sistemleri ve web site kurucuları güncellemeleri genellikle birkaç tıklamayla yapmanıza olanak sağlar. Ancak özel web sitelerin elle yapılması gereken güncellemelere ihtiyacı vardır.

Eğer kodlama bilginiz yoksa muhtemelen bu görevi bir geliştiriciye vereceksiniz. Geliştiriciye vereceğiniz ücret birkaç faktöre bağlıdır. Eğer bir ajanstan yardım isterseniz ücret daha yüksek olacaktır.

Ortalama olarak özel web site bakımı saati 999,99TL‘den başlar.

Hazır bir web site kullanırsanız internet sitesi kurma maliyeti daha düşük olacaktır.

Ek Özellikler – internet sitesi kurmak

Bir web site için ihtiyacınız olan özellikler maliyeti değiştirecektir. İhtiyacınız olan özelliklerin planını yaparak gerekli eklentileri arayabilirsiniz.

Örneğin web sitenizi bir blog olarak kullanmak istiyorsunuz. Başlangıç için SEO, analitikler, iletişim formları ve site önbellekleme için eklentiler yükleyebilirsiniz.

Resim galerisi, paralaks arka plan ve diğer görünüş özelleştirmeleri henüz gerekmeyebilir. Ancak uzun vadede bunlara ihtiyacınız olabilir.

Bütün bu faktörler ek ücretler olarak maliyetinize eklenecektir. Eğer bugün belirttiğimiz bu iki seçenek ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa alternatif platformlara yönelebilirsiniz. WordPress ve Weebly düşük masraflı olsa da beceri seviyenize, bütçenize daha iyi uyan veya ihtiyacınız olan web sitesi şablonları sunan platformlara göz atabilirsiniz.