fbpx
Muhteşem İndirim Kampanyası
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye

Tüm Hosting Planlarında %80'e varan indirim

gift box gift box circle circle not found not found gift box dots shape
not found
  • 30 Gün
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye
Hemen Faydalan!
Fiziksel Sunucu Aylık 5.000 TL

2.500 TL/Ay

Paketlere Bak
WordPress Hosting Aylık 39.99 TL

19.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Bulut Sunucu Aylık 199.99 TL

99.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Sanal Sunucu Aylık 189.99 TL

89.99 TL/Ay

Paketlere Bak

Contact Info

+90 (850) 885 0656

[email protected]

Google Search Console Nedir?
Category
SEO
Posted on
Eylül 21, 2022

Google Search Console Nedir?

Google Search Console Nedir?

Google Search Console, site sahiplerine, web sitelerinin performansını izleyebilecekleri birçok farklı araç sunar. Diğer taraftan, kullanıcıların Google aramalarında sitenizi ne şekilde gördüğünü (değerlendirdiğini) de rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Bu rehberi okuduğunuzda Google Search Console kurulumunuzu hatasız bir şekilde tamamlayabileceksiniz. Google Search Console doğru yapılandırıldığında size çok önemli SEO avantajları sağlayacaktır!

Ne tür aramalar veya hangi anahtar kelimeler sitenize daha çok trafik sağlıyor? İçerikleriniz hangi aramalarda öne çıkıyor? Mobil sitenizin genel performansı ne durumda? Tüm bu soruların yanıtlarına Search Console ile ulaşabilmeniz mümkün!

Google Search Console Nedir? Search Console’a Neden İhtiyacınmz Var?

Eski Adıyla Google Webmaster Tools, yeni adıyla Google Search Console, Google tarafından site sahiplerine sunulmuş ücretsiz bir araçtır. Bu aracı kullanarak, sitenizin Google aramalarında nasıl bir performans sergilediğini kolaylıkla analiz edebilirsiniz

Daha da önemlisi; web siteniz hangi aramalarda öne çıkıyor, backlink’ler, site trafiği gibi birçok konuda önemli verilere de ulaşabilmeniz mümkün.

Kısacası, sitenizin hangi noktalarda yüksek performans gösterdiğini kolaylıkla görebilirsiniz. Bu da çok daha başarılı SEO iyileştirmeleri yapabilmek anlamına geliyor.

Bunun dışında web siteniz Google aramalarında belirli hatalar veriyor olabilir. Search Console ile bu hataları tespit etmek de bir o kadar kolaydır. Böylece sitenizle ilgili teknik hataları Google Analytics, Google Trends ve Google Ads ile de entegre bir şekilde tespit ederek düzeltebilirsiniz.

Share this Post
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: