SEO

Hazır Web Sitesi Nasıl Kurulur?

sunucu seo nedir
Share

Hazır internet siteleri ile günümüzde internet sitesi oluşturmak son derece kolay olmaktadır. Geçmiş yıllarda bir internet sitesi yapmak için belirli bir alt yapıya sahip olmayı gerektirmekteydi. Ancak gelişen teknolojiler ve yeni nesil araçlar sayesinde artık bu alt yapı olmadan da internet sitesi kurabilmek mümkün hale gelmektedir. Hazır araçlar ile tek bir satır kod yazmaya bile ihtiyaç duyulmamaktadır. Üstelik bu araçların sunduğu çeşitlilik aynı zamanda benzersiz ve farklı internet siteleri kurmak mümkün olmaktadır. Bu araçlar beraberinde önemli avantajlar da getirmektedir. Bu avantajların başında internet sitesinin hızlı bir şekilde yapılabilmesi yer almaktadır. Ayrıca hazır web site araçları internet sitesi maliyetlerini de önemli ölçüde düşürmektedir.

Hazır Web Sitesi Ne İşe Yarar?

Hazır web sitesi araçları günümüzde isteyen herkesin bir internet sitesi sahibi olmasını sağlamaktadır. Maliyetsiz ve hızlı ancak eksiksiz bir internet sitesi oluşturmak için ortaya çıkan bu araçlarla hiç bir deneyimi olmayan bir kişi bile site sahibi olabilmektedir. Üstelik bu araçlar ile oluşturulan internet sitesinin diğerlerinden herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Hazır web sitesi ile e-ticaret sitesi, kişisel blog ya da kurumsal bir internet sitesi oluşturmak mümkündür. Hazır web sitesi ile oluşturulmuş internet sitesi üzerinden ürün satışı yapmak ya da e-posta göndermek gibi işlemler sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. Normal bir internet sitesi ile yapılabilecek her şey hazır web sitesi ile de gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle hazır web sitesi araçları günümüzde internet sitesi sahipleri için önemli bir avantaj olarak kabul edilmektedir ve ihtiyaç duyulan özellikler bu sayede kolay bir şekilde eklenebilmektedir.

Hazır Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Hazır web sitesi kurulum aracı Sunucucozumleri’nden hosting aldıktan sonra aktif hale gelmektedir. Hazır web sitesi araçları için farklı ihtiyaçlara yönelik farklı hosting paketleri bulunmaktadır. Bu işlem tamamlandıktan sonra web sitesi mimarından bir şablon seçmek gerekmektedir. Tema olarak da bilinen bu şablonlar sitenin ana yapısını oluşturmaktır. Bu kısımda tüm şablonlara göz atmak ya da şablonları ihtiyaca göre filtrelemek mümkün olmaktadır. Temaların önizleme görsellerinin üzerinde seçim yapma, önizleme ve guide butonları yer almaktadır. Yardım butonuna tıklandığında ise adım adım o şablonun nasıl şekillendirileceği gösterilmektedir. Şablon seçimi yaptıktan sonra tasarım ekranı gelmektedir. Tasarım ekranından ise detaylı araç menüsü kullanılarak internet sitesi oluşturulmaktadır. Bu kısımda sadece sürükle bırak yöntemi ile internet sitesi oluşturmak mümkün olmaktadır.

Hazır Web Sitesi Yapım Aşamaları Nelerdir?

Hazır web sitesi oluşturma işlemi adım adım gerçekleştirilmektedir. Araç kutusunun ilk kısmında yer alan metin, resim, galeri, medya ve haritalar kısmındaki ögeler şablonun istenilen yerine yerleştirilmektedir. Yan kısımdan ise şekil, çizgi, buton, form, menü ya da sitenin diğer dillerinin olduğu versiyonunu eklemek mümkün olmaktadır. Bloklar kısmında ise çeşitli hazır bölümler yer almaktadır ve bu bölümler eklendikten sonra özelleştirilebilmektedir. Blog bölümünde ise internet sitesinin blog kısmı için hazır yerleşim şablonları bulunmaktadır. Kullanıcılar buradan blog yerleşimi ekleyerek kendi blog bölümlerini oluşturmaktadır. Üst kısımda ise tasarım bittikten sonra siteyi yayına almak için Yayınla butonu yer almaktadır. Site görünümü yine bu kısımdan taslak olarak da kaydedilebilmektedir. Önizleme kısmı ise sitenin yayına alındığında nasıl görüneceğini kullanıcılara göstermektedir. Yanlış bir işlem yapıldığında son yapılan adımı geri almak için Geri al butonu ve son geri alınan işlemi tekrar yerine koymak için Yeniden yap butonu bulunmaktadır. Bu araçlar ile tek sayfa internet sitesinin yanı sıra çok sayıda sayfaya sahip internet sitesi yapmak da mümkündür.

Hazır Web Sitesi Avantajları Nedir?

Hazır web sitesinin çok önemli avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlardan ilki hızlı bir şekilde internet sitesinin oluşturulabilmesidir. Bir internet sitesinin hazırlanması haftalar alırken hazır web sitesi araçları sayesinde aynı internet sitesi bir gün içerisinde hazır olabilmektedir. Ayrıca daha düşük maliyetli de olmaktadır. Normal internet siteleri ve özellikle e-ticaret siteleri çok pahalı tutarken hazır web siteleri çok daha az maliyetli olmaktadır. Hazır web sitesinin bir diğer avantajı ise responsive olmasıdır. SEO için son derece önemli noktalardan birisi olan responsive tasarımda sitenin görünümü ziyaret edilen teknolojik cihazın ekran boyutuna göre otomatik olarak uyumlu hale gelmektedir. Bunun için ekstra kodlama yapmak gerekirken hazır web sitesi araçlarında ekstra bir şey yapmaya gerek kalmamaktadır.

Hazır Web Sitesi Ücretsiz Mi?

Sunucucozumleri’nde farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik farklı hosting planları yer almaktadır. Bu hosting planları ile web sitesi oluşturma araçları kullanılabilmektedir. Kişisel bir blog sitesinden büyük bir e-ticaret sitesine kadar  her türlü internet sitesini oluşturmak mümkün olmaktadır. Hazır web sitesi oluşturma Sunucucozumleri kullanıcılarına özel ücretli ve ücretsiz sunulmaktadır. Ücretli hazır web sitesi paketleri ile tek sayfalı ya da sınırsız sayıda sayfaya sahip bir site oluşturabilirsiniz. Hazır site aracı Site Mimarı Starter, Plus ve Pro paketler sayesinde hazır web sitesi araçlarından yararlanmak mümkün olmaktadır. Ücretsiz hazır web sitesi, Sunucucozumleri’nin domain müşterilerine özel sunduğu ayrıcaklık ile sahip olabilirsiniz. Tüm domain uzantılarında geçerli avantaj sayesinde, domain kaydederek ücretsiz servisi site mimarını aktif edebilirsiniz. Aktif edilen Site Mimarı Starter paket içermektedir. Bu sayede yeni başlayanlar için ideal hazır web sitesi kurucusuna en uygun fiyat avantajıyla sahip olabilirsiniz.