cPanel Linux Plesk

Linux Sunucularda Kontrol Paneli Lisansı Nasıl Alınır?

vpn nedir 2
Share

Merhabalar,

Bugün yazımızda sanal sunucu veya fiziksel sunucularında işletim sistemi olarak linux kullanan müşterilerimize bilgilendirme yapmak amacıyla Kontrol Paneli lisansı nasıl alınır başlıklı bir içerik girmek istedik.

Sunucu Çözümleri olarak müşteri ilk sipariş anında eğer kontrol paneli seçeneğini seçerse lisanslar api aracılığıyla istek yollayarak otomatik olarak aktif olacak şekilde bir yapımız mevcuttur.

Eğer daha sonra müşterimiz lisans almak isterse ilgili kontrol panellerinin web sayfalarındaki sipariş sayfasına yönlendirmekteyiz. Bunun temelinde bazı müşterilerin lisansları genellikle 1 ay alıp daha sonra devam etmemesi durumu yatmaktadır.

Şunu unutmayınız ki; Sanal sunucu veya fiziksel sunucu kullanan müşterilerimiz, Lisans / Telif kaynaklı oluşabilecek sorunlardan – yasal durumlardan direkt sorumludur.

 

Plesk Panel Lisansı Nasıl Alınır?

https://www.plesk.com/pricing/ adresine giriş yaparak ihtiyacımız olan paketi seçerek sipariş işlemini tamamlayabiliriz. Ödeme işleminden sonra tarafınıza lisans kodu gelecektir. İlgili lisans kodunuzu plesk panelde lisans anahtarı bölümüne girmeniz gerekmektedir.

 

Cpanel Lisansı Nasıl Alınır?

https://cpanel.net/pricing/ adresine giriş yaparak ihtiyacımız olan paketi seçerek sipariş işlemini tamamlayabiliriz. Ödeme işleminden sonra belirtmiş olduğunuz IP adresinde cpanel lisansı otomatik olarak aktif olacaktır. Eğer cpanel.net sitesinde lisansınız aktif görünmesine rağmen sunucunuzda whm panele giremiyorsanız SSH üzerinden aşağıdaki komutu çalıştırmanız gerekmektedir.

/usr/local/cpanel/cpkeyctl