fbpx
Muhteşem İndirim Kampanyası
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye

Tüm Hosting Planlarında %80'e varan indirim

gift box gift box circle circle not found not found gift box dots shape
not found
  • 30 Gün
  • 23 Saat
  • 59 Dakika
  • 32 Saniye
Hemen Faydalan!
Fiziksel Sunucu Aylık 5.000 TL

2.500 TL/Ay

Paketlere Bak
WordPress Hosting Aylık 39.99 TL

19.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Bulut Sunucu Aylık 199.99 TL

99.99 TL/Ay

Paketlere Bak
Sanal Sunucu Aylık 189.99 TL

89.99 TL/Ay

Paketlere Bak

Contact Info

+90 (850) 885 0656

[email protected]

Spam mail nedir nasıl engellenir?
Category
Haberler
Posted on
Ocak 27, 2023

Spam mail nedir nasıl engellenir?

Mail listemizde her zaman görmek istediğimiz mailler listelenmez. İstenmeyen pek çok mail postanıza geliyorsa ve bu durumdan rahatsız iseniz o zaman siz de spam mail alıyorsunuz demektir. Bu durumu düzeltmek aslında oldukça kolaydır. Spam olarak işaretlediğinizde artık o mail gönderici kaynaktan mail almamaya başlarsınız.

Spam mailler artık posta yöneticilerinin çok daha dikkatli şekilde davranmasının ardından günümüzde biraz daha azalmış olsa da halen daha büyük bir sorun ve tehdit olarak internet kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam etmektedir.

Geçmişte mail kullanımının ciddi anlamda istismar edilmiş olması günümüzde yoğun şekilde büyük bir sorunu ortaya çıkarmıştır. Eskiden toplu e posta ve spam e posta gibi unsurlar büyük ölçüde istismar edildiği için günümüzde bu konu ile ilgili olarak uluslararası olarak bir tedbirin alınmış olması büyük bir gereklilik halini almıştır.
Bu yüzden mail kutusuna düşen bazı postalar spam olarak işaretlenmektedir.

Spam mail engellemek oldukça kolaydır. Mailin içeriğine giriş yaptığınızda spam olarak işaretle seçeneğine bastığınızda artık bu mail spam listesine alınmıştır ve bu kaynaktan gelecek olan tüm mailler size gösterilmeden spam kategorisinde listelenecektir.

Maillerin spam olarak işaretlenmesinin ardından bu mailleri dilersiniz spam kategorisinden geri döndürebilir, okuyabilir ya da önemli olduğunu düşündüğünüz bir mail varsa kolay şekilde inceleyebilirsiniz.

Share this Post
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: