Haberler

Spam mail nedir nasıl engellenir?

Spam mail nedir nasil engellenir
Share

Mail listemizde her zaman görmek istediğimiz mailler listelenmez. İstenmeyen pek çok mail postanıza geliyorsa ve bu durumdan rahatsız iseniz o zaman siz de spam mail alıyorsunuz demektir. Bu durumu düzeltmek aslında oldukça kolaydır. Spam olarak işaretlediğinizde artık o mail gönderici kaynaktan mail almamaya başlarsınız.

Spam mailler artık posta yöneticilerinin çok daha dikkatli şekilde davranmasının ardından günümüzde biraz daha azalmış olsa da halen daha büyük bir sorun ve tehdit olarak internet kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam etmektedir.

Geçmişte mail kullanımının ciddi anlamda istismar edilmiş olması günümüzde yoğun şekilde büyük bir sorunu ortaya çıkarmıştır. Eskiden toplu e posta ve spam e posta gibi unsurlar büyük ölçüde istismar edildiği için günümüzde bu konu ile ilgili olarak uluslararası olarak bir tedbirin alınmış olması büyük bir gereklilik halini almıştır.
Bu yüzden mail kutusuna düşen bazı postalar spam olarak işaretlenmektedir.

Spam mail engellemek oldukça kolaydır. Mailin içeriğine giriş yaptığınızda spam olarak işaretle seçeneğine bastığınızda artık bu mail spam listesine alınmıştır ve bu kaynaktan gelecek olan tüm mailler size gösterilmeden spam kategorisinde listelenecektir.

Maillerin spam olarak işaretlenmesinin ardından bu mailleri dilersiniz spam kategorisinden geri döndürebilir, okuyabilir ya da önemli olduğunu düşündüğünüz bir mail varsa kolay şekilde inceleyebilirsiniz.