Windows

The File or Directory is Corrupted and Unreadable Hatasının Çözümü

Share

Merhabalar,

Bugün bilgi bankamıza bizimde karşılaşmış olduğumuz kritik hatalardan birisi olan “The File or Directory is Corrupted and Unreadable” hatasının çözümünü gerçekleştireceğiz.
“Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz” hatası Bazen harici bir sabit diske taktığınızda, USB flash sürücü, SD kart veya başka bazı depolama aygıtları Windows 10/8/7 / XP / Vista veya diğer sürümleri çalıştırdığınızda, Windows hata iletisini verir: “Sürücü H : \ erişilebilir değil. Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz. ” Cihazın dosya sistemini kontrol ederseniz, bir RAW dosya sistemi olduğunu fark etmeniz muhtemeldir.

X6zVX3

Dikkatli davranılmadığı takdirde çoğu zaman konumu mevcut değil “Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda” mesajı ile cihazınız erişemez ve çoğu zaman büyük veri kaybı yaşayabilirsiniz. Veri kaybı yaşamamak için, hatayı 3 basit adımda nasıl düzeltebileceğinizi göstereceğiz.
“Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz” hatası nasıl düzeltilir?

Adım 1. disk hataları veya bozuk dosya sistemini kontrol edin ve onarın Disk hataları ve dosya sisteminin kontrol edilmesi ve onarılması, bozuk sektörler, virüs enfeksiyonu veya dosya sistemi bozulması nedeniyle “Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz” hatasını düzeltebilir.
CMD’de CHKDSK komut satırını kullanarak yapmak için :
1.Başlat -> Çalıştır -> cmd yazın ve Komut İstemi cmd komutunu açmak için Enter tuşuna basın.
2. Aşağıdaki komutu girin:

chkdsk /f h:

Enter tuşuna basın. (Burada h sorun yaşadığınız sürücüdür)
EaseUS bölümleme aracı ile yapmak için:
Bazı özel durumlarda, Chkdsk beklendiği gibi çalışmayabilir. Bu olduğunda, işi yapmak için EaseUS bölümleme aracını deneyebilirsiniz .

İyi çalışmalar dileriz.